• Visit Nesbyen

  • Bilde av sommer, og aktiviteter; Barn med hest og dame på sykkel.

Visit Nesbyen

Visit Nesbyen | Summer activities and accomodation

Just two hours from Oslo, Nesbyen in Hallingdal is one of Norway’s top destinations for an unforgettable family summer holiday.

Visit Langedrag Nature Park, enjoy high-mountain hikes, try family-friendly mountain biking, fishing, swimming, golf and explore the beautiful Hallingdal Museum. From Nesbyen, it’s a short journey to other popular summer activities in Hallingdal. Discover accommodations in Nesbyen here.

Top things to do in summer

See all summer activities here.

Nesbyen also has lots of history for you to discover. Visit Hallingdal Museum or take a stroll through «Gamle Nes», the old part of town. You can also book historic accomodation in Nesbyen.

More information

Winter

Planning on visiting Nesbyen in winter? Check out our top winter activities here.

Visitnesbyen.no at Instagram

Nedtellingen har begynt! ⏳ Du har 1,5 måned igjen til å nyte badstua på Trytetjern – og kanskje ta årets friskeste dukkert? 🌊🔥 Bookes på Nesbyen Booking ...

Grab it while it`s cold! ❄️🔥 Kan det bli stort bedre enn dette?

#nesfjellet #nesfjelletalpin #visitnesbyen #nesbyen
...

Isbanekjøring på Trytetjern i Nesbyen – rått og heftig! ❄️🏁 Lørdag og søndag under Nesbyen Vinterfestival kan du teste deg selv bak rattet eller bare se noen av landets råeste sjåfører i action. Trytetjern er stedet å være!

Nesbyen Motorklubb har arrangert isbanekjøring i årevis - og det kjøres stort sett hver helg iløpet av vinteren. Bånn gass og full kontroll – eller kanskje ikke? 🔥

📷 Lars Storheim

#trytetjern #nesbyen #hallingdal #isbane #isbanekjøring #drifting #iceracing #norskracing #gatebil #motorsportnorge #drifting
...

Opplev vinterens friskeste velvære!
Velkommen til Nesbyens første utendørs vedfyrte badstu, idyllisk plassert ved Trytetjern.

🔥 Nyt varmen fra den vedfyrte badstuen, og ta steget ut i isvannet – ja, det er laget hull i isen for den som vil prøve ekte isbading!

👉 Book din plass hos Nesbyen Booking!

📷 Gunn Randi Myro og Henning Myntevik / Hallingdølen

#nesbyen #isbading #nesbyenlaugarlag
...

Juhuu, vi har fått påfyll av nysnø i Nesbyen og værmeldingen spår en fin helg til fjells ☀️

✨ Vintertips til hele familien: Ta turen til Nystølen og prøv den barnevennlige akebakken med eget trekk – perfekt for både akebrett, ski og store smil! 🛷💨
...

3 uker igjen til vintermoro for store og små 💙 Nesbyen Vinterfestival 2025 braker løs 13 februar, med aktiviteter i sentrum, ved Trytetjern og på Nesfjellet 💥 Sjekk ut programmet på Visitnesbyen.no eller Facebook!

#nesbyen #nesbyenvinterfestival #hallingvinter #visitnesbyen #nesfjellet
...

Så moro at flere hundre personer deltok på lørdagens "Hele Norge båler"-arrangementer i Nesbyen. Her fra Utsikten ved Trytetjern.

#helenorgebåler #visitnesbyen #nesbyen

📷 Lars Storheim
...

Fortsatt fint skiføre 👌 Har du hyttekontor eller fri på dagtid midt i uka? Husk at heisene på Nesfjellet snurrer og går hver dag fra 10:00 – 16:00. I tillegg er det kveldskjøring til 20:00 hver onsdag og fredag 🩵 Enjoy! ...

Klar for lek og moro på fjellet i jula? ...

Nesfjellet ligger klart og venter på julegjestene 🤍
📸 Lars Storheim
...

Som vi gleder oss til jul i Nesbyen! ❄️ ⛷️ På Nesfjellet venter alpinløypene på deg til helgen - og sentrum er pyntet til advent, julehandel og kafébesøk. Vi venter fortsatt på mer snø for langrennsspor i fjellet, men det finnes muligheter rundt Nesfjellet Golf for de ivrigste ✨

#hallingdal #hallingvinter #skitur #skiglede #utno #mittfriluftsliv #mitteventyrland #utforsknorge #opplevnorge #inatur #vinter #vintertur #winterwonderland #crosscountryskiing #crosscountry #skiing #vinterglede #vintertur #friskluft #dnt #nesbyen #visitnesbyen #nesbyenturistkontor #visitgreateroslo #nesfjellet @nesfjellet
...

❄️🏂 Her i Nesbyen storgleder vi oss til å ønske hyttefolk og besøkende fra fjern og nær velkommen til en ny sesong fylt med perfekte skispor og nypreparerte bakker 🏔️✨

📸 Lars Storheim
#nesbyen #nesfjellet #visitnesbyen #nesbyenturistkontor #nesfjelletalpin #hallingvinter #skisporet #friflyt #vinteridyll #utno @nesfjellet
...

Så var det jul igjen i Nesbyen ✨ ...

Nytt rekordår for stolpejakten i Nesbyen! Vi har mottatt en liten oppsummering fra Ole Øyen i orienteringsgruppa i Nesbyen idrettslag:

3766 personer har registrert minst en stolpe i vår kommune, og det er flere enn innbyggertallet. Dette året hadde vi 6 forskjellige kart med tilsammen 163 stolper. Deltagerne er en god blanding av lokale, hytte-nesninger og tilreisende Stolpejakt-turister.

Vi er veldig godt fornøyd med at kartet som dekket nærområdene som sentrum, Trytetjern og stiene i begge åssidene ble fullført av tilsammen 120 nesninger. I tillegg har mange av dem tatt turene om igjen i løpet av sommeren og besøkt stolpene flere ganger. Nesningene har også hatt veldig god deltagelse på de forskjellige fjellkartene, og 48 lokale har fullført alle kartene. De viser at vi i bygda har mange ivrige turgåere. Men det er faktisk så mange tilreisende at vi lokale blir i mindretall på flere av fjellkartene.

Gjennom sosiale medier har vi fått hyggelige tilbakemeldinger fra flere besøkende der de blant annet forteller om fine turopplevelser, at de har overnattet hos lokale bedrifter og at de vil komme igjen et annet år. I tillegg har Stolpejakten blitt veldig populært i nesten hele landet, og vi får vist fram de fine fjellområdene til mange nye mennesker.

📸 Lars Storheim
#stolpejakt #stolpejakten #nesbyen #utno #visitnorway
...

© 2025 Nesbyen Turist- og Næringsservice AS Nettsiden er levert av booktech.